KONST / Litografier / Färglitografi 12599073
nr 1259 9073
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Lappland. Signerad, numrerad 182/310. Motivet: 56x63 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:36:09
31/5 18:02:45
100 kr
2/6 20:06:25
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin